193 ülkeye ihracat!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 2021’in ilk altı ayında 5,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

193 ülkeye ihracat!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde iş insanları ve ihracatçılarla bir araya gelerek, temaslarda bulundu.

İlk 6 ayda hububat sektörü olarak 1 milyar 200 milyon dolarlık ihracatımız var. Yıl sonunda 2,5 milyar dolarlık ihracat yapmayı hedefliyoruz” dedi.

''İHRACATÇI YENİ REKORLAR KIRACAK''

Gülle, ilçedeki Aslankaya Tekstil Fabrikası’nı ziyaret etti. Fabrikada üretilen ürünleri inceleyen Gülle daha sonra 2021-2022 Hasat Yılı ve Sonrası toplantısında un sektörünün önde gelen temsilcileriyle buluştu. Konuşmasında iklim değişikliği ve tarımın geleceğine vurgu yapan Gülle, hızla artan talep doğrultusunda hububat ihracatçısının yeni rekorlar kıracağına dikkat çekti.

Adıyaman’da Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) hizmete giren GAİB İrtibat Bürosu’nun açılışına katılan Gülle, kentin ihracatta yükselen iller arasında yer aldığını söyledi. Açılıştan sonra ihracatçılarla bir araya gelen Gülle, performansı kalıcı hale getirmek için yeni hedefler koymak gerektiğinin altını çizdi. 

KENT BU YIL SONU İHRACAT REKORU KIRACAK

Mardin ve Adıyaman’dan sonra Gaziantep’e geçen TİM Başkanı İsmail Gülle, birlik başkanları, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve delegelerle yemekte buluştu. Gaziantep’in Türkiye’nin uluslararası arenadaki yüz akı şehirlerden olduğunu söyleyen Gülle, kentin bu yıl sonunda ihracatta rekor kıracağını vurguladı.

Kaynak: DHA